کناف چیست ؟
.
انتخاب رنگ آبی انتخاب رنگ سبز انتخاب رنگ قرمز انتخاب رنگ نارنجی
خوراک آر اس اس
خوراک آر اس اس

مسابقه سفره هفت سین
موضوعات کاربردی موضوعات کاربردي
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
Like Tree18Likes

موضوع: کناف چیست ؟

1. Top | #1

Look for knowledge from the cradle to the grave
    تحصیلات
    PhD
    میانگین پست در روز
    0.26
    تیم فوتبال محبوب

سیم کارت

سپاس ها
    1,237
    سپاس شده 1,202 در 393 پست
    داریک
    9
    33,404 امتیاز ، سطح 80
    33,404 امتیاز ، سطح 80
    20% کامل شده
    امتیاز لازم برای سطع بعدی 646
    20% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 646
    4.0% فعالیت
    4.0% فعالیت

Gadid کناف چیست ؟

کناف چیست ؟
    تاریخچه کناف :

کناف در واقع نام خوانوادگی و موسسه ای با فعالیتهای بین المللی با ویژه گی های ممتاز می باشد و بیش از ۶۰ سال است که در صنایع ساختمانی به عنوان یکی از پیشرو ترین شرکتهای بین المللی است و همیشه در برخورد با موانع و مشکلات و گذر موفقیت آمیز از آنها قابلیت خود را نشان داده است.این شرکت توسط برادران کناف،کارل و آنفوس کناف در سال ۱۹۳۲ بنیان گزاری شد.در حال حاضر شرکت کناف با در اختیار داشتن بیش از ۱۵۰ واحد تولیدی و ۱۸۰۰۰ فعال در ۳۷ کشور جهان یکی از بزرگترین شرکتهای بین المللی در صنایع ساختمان می باشد.

مقدمه :

زلزله های بزرگ و ویرانگرهر از چند گاهی بخشی ار کره زمین را به لرزه در آورده و موجب تلفات وخصارات جانی و مالی فراوان میگردد.تنها طی یک قرن اخیر حدود ۱۰۰۰ بار زلزله به صورت مخرب در جهان روی داده و بیش از یک میلیون نفر را به کام مرگ کشانده است آنچه در این میان نگران کننده است اینکه حدود ۲۰% زمین لرزه ها یی که طی این مدت در دنیا رخ داده است مربوط به کشور ایران میشود.
    ایران بر روی کمربند جهانی زلزله آلپ و هیمالیا واقع شده است.برسیها نشان می دهد که بیش از ۹۰% خاک ایران زلزله خیز است آمارها نشان میدهند که بطور متوسط در هر دهه زلزله ای با قدرت بالای ۷ ریشتر در ایران رخ میدهد و در سه دهه اخیر افزون بر ۱۳۰ هزار نفر از هموطنان مان بر اثر زلزله جان خود را از دست داده اند.
    وقوع این حوادث باعث شد که باز نگریهایی در صنعت ساختمان کشور صورت پذیرد و استفاده از مصالح و ساختارهای سبک و انعطاف پذیر در اجزای غیر سازه ای به عنوان راهکاری موثر در ساخت بناهای ایمن در برابر زلزله در دستور کار قرار گیرد.استفاده از اجزای غیر سازهای صلب باعث افزایش نیروهای وارده از زلزله گردیده وتاثیر منفی بر رفتار لرزه ای سازه ها دارد.
    یکی از ساختارهای مناسب جهت اجرای اجزای غیر سازهای مانند دیوارهای داخلی و خارجی،نماها و سقفهای کاذب،سیستمهای ساخت و ساز خشک (Drywall Systems ) می باشد.
    ساختار کلی ساخت و سیستم ساز خشک شامل صفحات روکش دار گچی و مقا طع فولادی سبک می باشد این صفحات به عنوان پوشش ومقاطع فولادی به عنوان زیر سازی عمل می نمایند.

در حال حاظر بیش از ۹۰% ساختمان سازیها در کشورهای پیشرفته جهان با استفاده از این ساختارها انجام می شود.خوشبختانه این فن آوری توسط شرکت کناف ایران وارد کشور شده و تا کنون پروژه های بسیار مهمی در سطح کشور با موفقیت اجرا شده است.
    شهباز, hhm and .Mitra like this.

2. 4 کاربر از پست مفید eng_milad1357 سپاس کرده اند .

3. Top | #2

مدیر بخش مکانیک و رباتیک

از شعار دادن خسته شدم، باید مرد عمل بود
    تحصیلات
    دانشجو
    میانگین پست در روز
    1.79
    تیم فوتبال محبوب

مدل گوشی

سپاس ها
    21,757
    سپاس شده 20,903 در 8,089 پست
    داریک
    1,756
    دریافت 1 سپاس(های)ویژه
    32,765 امتیاز ، سطح 79
    32,765 امتیاز ، سطح 79
    40% کامل شده
    امتیاز لازم برای سطع بعدی 485
    40% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 485
    99.0% فعالیت
    99.0% فعالیت

پیش فرض پاسخ : کناف چیست ؟

به نظر بنده کناف هایی که به صورت تایل برای سقف کاذب استفاده میشه ایمنی لازم رو در برابر زلزله و تکان های شدید نداره و تجربه ثابت کرده که حتی در برابر حرکات مکانیکی خفیف هم تاثیر پذیر هستن و من نمونه هایی از ریزش رو با چشم خودم دیدم
    منتهی نمیتونم الان بگم که این اشکال از ساختار کناف و سازه فولادی بوده یا از اجرای کار بوده
    ضمن اینکه درزهای کناف در سقف ها باز هستش و باعث عبور گرد و غبار و حشرات میشه

آیا تا به حال برای این دو مورد راه حلی ارایه شده ؟
    eng_milad1357 and SHS like this.

مثل ساحل آرام باش
    تا دیگران مثل دریا بی قرارت باشند

4. 2 کاربر از پست مفید شهباز سپاس کرده اند .

5. Top | #3

تحصیلات
    PhD
    میانگین پست در روز
    0.26
    تیم فوتبال محبوب

سیم کارت

سپاس ها
    1,237
    داریک
    9
    33,404 امتیاز ، سطح 80
    33,404 امتیاز ، سطح 80
    20% کامل شده
    4.0% فعالیت
    4.0% فعالیت

نقل قول نوشته اصلی توسط شهباز نمایش پست ها
    به نظر بنده کناف هایی که به صورت تایل برای سقف کاذب استفاده میشه ایمنی لازم رو در برابر زلزله و تکان های شدید نداره و تجربه ثابت کرده که حتی در برابر حرکات مکانیکی خفیف هم تاثیر پذیر هستن و من نمونه هایی از ریزش رو با چشم خودم دیدم
    منتهی نمیتونم الان بگم که این اشکال از ساختار کناف و سازه فولادی بوده یا از اجرای کار بوده

به نظرم دلیل عمده این مشکلاتی که شما گفتین " عدم اجرای صحیح و نصب نادرست کناف " هست.متاسفانه خیلی از شرکت هایی که اقدام به نصب میکنن بدون داشتن نیروی ماهر و کارآمد اقدام به انجام پروژه های مذکور میکنن.همیشه در تمامی صنایع , علی الخصوص صنعت ساختمان ; تکنولوژی جدید به کشور ورود میکنه تا مدت زمانی که آشنایی به اون نداشته باشن همه این موارد هست.چه بسا در خیلی از پروژه هایی که مسلما شما خودتون هم دیدین موارد بسار زیبا و با رعایت اصول فنی و تمییزکاری اجرا و سالیان سال مورد بهره برداری واقع شده.
    شهباز and SHS like this.

6. 2 کاربر از پست مفید eng_milad1357 سپاس کرده اند .

7. Top | #4

مدیر بخش مکانیک و رباتیک

تحصیلات
    دانشجو
    میانگین پست در روز
    1.79
    تیم فوتبال محبوب

مدل گوشی

سپاس ها
    21,757
    داریک
    1,756
    دریافت 1 سپاس(های)ویژه
    32,765 امتیاز ، سطح 79
    32,765 امتیاز ، سطح 79
    40% کامل شده
    99.0% فعالیت
    99.0% فعالیت

نقل قول نوشته اصلی توسط eng_milad1357 نمایش پست ها
    به نظرم دلیل عمده این مشکلاتی که شما گفتین " عدم اجرای صحیح و نصب نادرست کناف " هست.متاسفانه خیلی از شرکت هایی که اقدام به نصب میکنن بدون داشتن نیروی ماهر و کارآمد اقدام به انجام پروژه های مذکور میکنن.همیشه در تمامی صنایع , علی الخصوص صنعت ساختمان ; تکنولوژی جدید به کشور ورود میکنه تا مدت زمانی که آشنایی به اون نداشته باشن همه این موارد هست.چه بسا در خیلی از پروژه هایی که مسلما شما خودتون هم دیدین موارد بسار زیبا و با رعایت اصول فنی و تمییزکاری اجرا و سالیان سال مورد بهره برداری واقع شده.
    بله این مورد رو میشه پذیرفت
    ولی آیا شرکت کناف تا حالا برای آموزش مهارت نصب، کاری کرده توی ایران

و برای سوال دوم بنده در مورد مسدود کردن درز تایلها چه میشه کرد؟
    SHS and eng_milad1357 like this.

مثل ساحل آرام باش

8. 2 کاربر از پست مفید شهباز سپاس کرده اند .

9. Top | #5

تحصیلات
    PhD
    میانگین پست در روز
    0.26
    تیم فوتبال محبوب

سیم کارت

سپاس ها
    1,237
    داریک
    9
    33,404 امتیاز ، سطح 80
    33,404 امتیاز ، سطح 80
    20% کامل شده
    4.0% فعالیت
    4.0% فعالیت

بله.یک شرکت معتبر نمایندگی اصلی این محصولات عمدتا در تمامی مراکز استانها و شهرهای مهم نمایندگی معتبر به همراه نصابان ماهر و اموزش دیده داره.کسانی که به نحوی در ارتباط با مسایل ساخت و ساز باشن به خوبی این شرکت را میشناسن که من از معرفی اون معذورم.مطمن باشید هر شرکتی رضایت مشتری براش از همه چی مهمتره.
    بازم متذکر میشم الان به قول معروف دست زیاد شده.هر کسی رو میبینی یک مغازه اجاره کرده و زده تو کار دکوراسیون داخلی-معماری-نما-کناف-کفپوش. بدون داشتن هیچ تجربه ای.حالا این وسط چند تایی خراب میشه تا دستشون راه بیافته.
    در مورد مسدود کردن هم باید بگم تا نبینم نمیتونم پیشنهادی به شما بدم.بهتره با یک شرکت و نصاب ماهر مشکلتون را در میان بزارین.
    موفق باشید
    SHS and شهباز like this.

10. 2 کاربر از پست مفید eng_milad1357 سپاس کرده اند .

11. Top | #6

مدیر بخش مکانیک و رباتیک

تحصیلات
    دانشجو
    میانگین پست در روز
    1.79
    تیم فوتبال محبوب

مدل گوشی

سپاس ها
    21,757
    داریک
    1,756
    دریافت 1 سپاس(های)ویژه
    32,765 امتیاز ، سطح 79
    32,765 امتیاز ، سطح 79
    40% کامل شده
    99.0% فعالیت
    99.0% فعالیت

یه نمونه از تایل های 60 در 60 که برای ما اجرا شده در تصویر میبینید

تایل وقتی روی سپری افتاده کاملا درزش بازه و باعث ورود گرد وغبار و حشرات میشه

eng_milad1357 and SHS like this.

مثل ساحل آرام باش

12. 2 کاربر از پست مفید شهباز سپاس کرده اند .

13. Top | #7

تحصیلات
    PhD
    میانگین پست در روز
    0.26
    تیم فوتبال محبوب

سیم کارت

سپاس ها
    1,237
    داریک
    9
    33,404 امتیاز ، سطح 80
    33,404 امتیاز ، سطح 80
    20% کامل شده
    4.0% فعالیت
    4.0% فعالیت

درسته.به نظرم زیاد حساس نشین.خودم حتی جاهایی رو دیدم که از درزش نور مهتابی میاد و خیلی تابلو هست و تو ذوق میخوره.اگه خیلی مایلین درست بشه فقط به یک نصاب ماهر بسپارین.اینها کاریه که باید تمییز کار باشن موقع نصب و از جون و دل مایه بزارن.وگرنه اگه کسی موقع نصب حساس نشه و محیط هم اداری هست اغلب کسی به این مسایل توجه نمیکنه.
    اگه کسی وقت داشته باشه بیاد براتون جابجا یا تعویض کنه.
    دوست خوبم , ایکاش همه مثل شما و خودم ; اینقدر نسبت به مسایل پیرامونشون حساس بودن و احساس مسئولیت داشتن و به حقوق دیگران احترام میگذاشتند.
    بازم اگه دوست داری خودم بیام براتون درستش کنم
    شهباز and SHS like this.

14. 2 کاربر از پست مفید eng_milad1357 سپاس کرده اند .

15. Top | #8

مدیر بخش مکانیک و رباتیک

تحصیلات
    دانشجو
    میانگین پست در روز
    1.79
    تیم فوتبال محبوب

مدل گوشی

سپاس ها
    21,757
    داریک
    1,756
    دریافت 1 سپاس(های)ویژه
    32,765 امتیاز ، سطح 79
    32,765 امتیاز ، سطح 79
    40% کامل شده
    99.0% فعالیت
    99.0% فعالیت

نقل قول نوشته اصلی توسط eng_milad1357 نمایش پست ها
    درسته.به نظرم زیاد حساس نشین.خودم حتی جاهایی رو دیدم که از درزش نور مهتابی میاد و خیلی تابلو هست و تو ذوق میخوره.اگه خیلی مایلین درست بشه فقط به یک نصاب ماهر بسپارین.اینها کاریه که باید تمییز کار باشن موقع نصب و از جون و دل مایه بزارن.وگرنه اگه کسی موقع نصب حساس نشه و محیط هم اداری هست اغلب کسی به این مسایل توجه نمیکنه.
    اگه کسی وقت داشته باشه بیاد براتون جابجا یا تعویض کنه.
    دوست خوبم , ایکاش همه مثل شما و خودم ; اینقدر نسبت به مسایل پیرامونشون حساس بودن و احساس مسئولیت داشتن و به حقوق دیگران احترام میگذاشتند.
    بازم اگه دوست داری خودم بیام براتون درستش کنم
    ممنونم از توضیحات شما آقای مهندس

بنده شغلم ایجاب میکنه که حساس باشم
    چون کار من تضمین کیفیت در تولید تجهیزات پزشکی هست
    و چون تجهیزات پزشکی مستقیم با جون آدما رابطه داره باید به شدت حساس و هوشیار باشیم

از شما ممنونم
    البته من برای رفع این مسئله و درزگیری تایل ها از نوار چسب دو طرفه استفاده کردم
    یعنی لبه تایل رو نوارچسب زدم و بعد گذاشتمش روی فریم و از بالا با دست بهش فشار آوردم تا چسبید
    و مشکل حل شد
    این راه حلی بود که به ذهن من رسید
    میخواستم بدونم راه حل دیگه داره یا نه
    ؟
    eng_milad1357 likes this.

مثل ساحل آرام باش

16. کاربر روبرو از پست مفید شهباز سپاس کرده است .

17. Top | #9

تحصیلات
    فوق لیسانس
    میانگین پست در روز
    0.01
    تیم فوتبال محبوب

مدل گوشی

سیم کارت

سپاس ها
    0
    سپاس شده 2 در 1 پست
    داریک
    0
    34 امتیاز ، سطح 1
    34 امتیاز ، سطح 1
    68% کامل شده
    امتیاز لازم برای سطع بعدی 16
    68% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 16
    1.0% فعالیت
    1.0% فعالیت

پیش فرض کناف

نقل قول نوشته اصلی توسط شهباز نمایش پست ها

به نظر من این درست هست که ممکن هست یک تکنولوژی مثل [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] ایراد داشته باشه اما شکی نیست که نکات مثبت [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]نصبت به بنایی و .. بیشتر هست
    hhm and eng_milad1357 like this.
    مسعود مجری و طراح [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] و [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

18. 2 کاربر از پست مفید مبنا سپاس کرده اند .

19. Top | #10

تحصیلات
    لیسانس
    میانگین پست در روز
    0.78
    تیم فوتبال محبوب

مدل گوشی

سیم کارت

سپاس ها
    0
    سپاس شده 84 در 50 پست
    داریک
    1,441
    1,220 امتیاز ، سطح 13
    1,220 امتیاز ، سطح 13
    80% کامل شده
    امتیاز لازم برای سطع بعدی 30
    80% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 30
    14.0% فعالیت
    14.0% فعالیت

پیش فرض کناف چیست؟

کناف چیست؟
    کناف drywall یا سیستم های ساخت و ساز خشک که در اصطلاح به آن کناف گفته می شود.از کار های شرکت کناف در حال حاضر تولید مصالح ساختمانی برای تیغه های کناف تخته، و تایلهای سقف کاذب کناف آکوستیک و تایل معدنی کناف، پانل گچی ، ملات خشک کناف با گچ برای گچ کاری و سفید کاری داخلی و خارجی گچ بر پایه سیمان و مصالح دیگر و مواد عایق بر اساس پشم سنگ و شیشه و .
    کناف در واقع نام خوانوادگی و موسسه ای با فعالیتهای بین المللی با ویژه گی های ممتاز می باشد و بیش از ۶۰ سال است که در صنایع ساختمانی به عنوان یکی از پیشرو ترین شرکتهای بین المللی است و همیشه در برخورد با موانع و مشکلات و گذر موفقیت آمیز از آنها قابلیت خود را نشان داده است.این شرکت توسط برادران کناف،کارل و آنفوس کناف در سال ۱۹۳۲ بنیان گزاری شد.در حال حاضر شرکت کناف با در اختیار داشتن بیش از ۱۵۰ واحد تولیدی و ۱۸۰۰۰ فعال در ۳۷ کشور جهان یکی از بزرگترین شرکتهای بین المللی در صنایع ساختمان می باشد. زلزله های بزرگ و ویرانگر هر از چند گاهی بخشی ار کره زمین را به لرزه در آورده و موجب تلفات وخسارات جانی و مالی فراوان میگردد. تنها طی یک قرن اخیر حدود ۱۰۰۰ بار زلزله به صورت مخرب در جهان روی داده و بیش از یک میلیون نفر را به کام مرگ کشانده است آنچه در این میان نگران کننده است اینکه حدود ۲۰% زمین لرزه ها یی که طی این مدت در دنیا رخ داده است مربوط به کشور ایران میشود. ایران بر روی کمربند جهانی زلزله آلپ و هیمالیا واقع شده است.برسیها نشان می دهد که بیش از ۹۰% خاک ایران زلزله خیز است آمارها نشان میدهند که بطور متوسط در هر دهه زلزله ای با قدرت بالای ۷ ریشتر در ایران رخ میدهد و در سه دهه اخیر افزون بر ۱۳۰ هزار نفر از هموطنان مان بر اثر زلزله جان خود را از دست داده اند. وقوع این حوادث باعث شد که باز نگریهایی در صنعت ساختمان کشور صورت پذیرد و استفاده از مصالح و ساختارهای سبک و انعطاف پذیر در اجزای غیر سازه ای به عنوان راهکاری موثر در ساخت بناهای ایمن در برابر زلزله در دستور کار قرار گیرد.استفاده از اجزای غیر سازهای صلب باعث افزایش نیروهای وارده از زلزله گردیده وتاثیر منفی بر رفتار لرزه ای سازه ها دارد. یکی از ساختارهای مناسب جهت اجرای اجزای غیر سازهای مانند دیوارهای داخلی و خارجی،نماها و سقفهای کاذب،سیستمهای ساخت و ساز خشک (Drywall Systems ) می باشد. ساختار کلی ساخت و سیستم ساز خشک شامل صفحات روکش دار گچی و مقا طع فولادی سبک می باشد این صفحات به عنوان پوشش ومقاطع فولادی به عنوان زیر سازی عمل می نمایند. در حال حاظر بیش از ۹۰% ساختمان سازیها در کشورهای پیشرفته جهان با استفاده از این ساختارها انجام می شود.خوشبختانه این فن آوری توسط شرکت کناف ایران وارد کشور شده و تا کنون پروژه های بسیار مهمی در سطح کشور با موفقیت اجرا شده است.
    منبع:
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    wwww.bermgardesh.ir
    wwww.avayehamrah.com

20. 2 کاربر از پست مفید مهندس ساخت و ساز سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)